najlepsze rozwiązania z branży elektronicznej

Bateryjka zasilająca przenośne pecety – to znaczy jak dbać o notebooka.

Laptop bez akumulatora nie będzie działał, o tym wie każdy. Sprawna bateria to gwarancja poprawnie działającego urządzenia. Wyłącznie dzięki niej możemy pracować na laptopie w każdym obszarze

Może się okazać, iż po jakimś czasie spostrzeżemy, że bateria w momencie podpięcia do zasilacza nie będzie chciał się ładować. Oznacza to, że musimy rozważyć jej wymianę. Zawsze możemy spróbować zrobić reinstalację sterowników, wyjąć ją laptopa a następnie uruchomić ponownie komputer, po czym znowu ją umiejscowić we właściwym miejscu. Jeżeli to nie zadziała, to należy poszukać odpowiedniego akumulatora dopasowanego do naszego sprzętu.

Laptop - bateria
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiejszy tekst będzie przeznaczony baterii, która zasila te kompy i zezwala, by posiadać je ze sobą w każdej dopuszczalnej sytuacji jak również miejscu, w którym w tej chwili jest nam potrzebny. Laptop, który funkcjonuje dzięki zasilaniu bateryjnym np. bateria lenovo (użyteczna strona), bądź bateria sony (więcej pomocy), najpierw wytrzymywał będzie 3 godziny, aczkolwiek po zwykle dwóch latach użytkowania nie więcej niż 1 godzinę.

Czy ten wpis pochłonął Cię zupełnie? Jeśli tak, to przeczytaj także odmienny pełny wpis, który zawiera nie mniej intrygujące wiadomości.

Notorycznie zdarza się, że bateria ustaje w ogóle funkcjonować tzn. wyłącza się niedługo po odłączeniu od niej zasilania. W takiej oto chwili nasz przenośny komputer przenośny staje się składanym pecetem, którego miejsce zazwyczaj bywa na biurku. Przyczynami starzenia się baterii jest w szczególności czas, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać, bo to pospolity proces działający na objętość akumulatora. Kolejnym składnikiem jest temperatura. Optymalnymi warunkami funkcjonowania akumulatora jest 20 – 25 stopni, im w większym stopniu ciepło znajduje się w powietrzu tym prędzej skracana jest objętość akumulatora. Nowinką jest fakt, iż gdy notebook nagrzeje się do 60 stopni po trzech miesiącach użytkowania wydajność akumulatora zdoła spaść niekiedy o połowę. Ostatnim elementem dla tak ważnych elementów jak bateria sony, bateria lenovo jest wartość ładowań. Akumulatory uregulowane są z reguły na 300 -400 cyklów ładowań. Jesteśmy w stanie przypuszczać, iż po tym czasie wydajność komputera zmaleje o połowę. Aby zakończyć to starzenie się trzeba analogicznie do przyczyn: wykonywać pracę w odpowiedniej temperaturze, nie doprowadzać do ocieplenia się przyrządu, a jeśli do niego dojdzie to efektywnie go chłodzić. Następnym jest unikanie stałego doładowywania baterii czy też pracy na ciągle podłączonym do ładowania komputerze. Dlatego należy przynajmniej raz w tygodniu, w zależności od wykorzystywania rozładować baterię do końca.

Jeśli twój laptop – solidna naprawa laptopów w Gdańsku – jest sprawny, jednak nie jesteś w mocy na nim pracować z powodu niewystarczającej żywotności baterii, czas coś na to poradzić. Części zamienne tego rodzaju nie należą do najdroższych, a w końcu prościej będzie nam wymienić jeden, felerny element niż cały komputer. Popularne marki dostępne są stacjonarnie, jednak tańszą opcją będą zakupy online.

Naturalnie są firmy, które oferują dobrej jakości zamienniki. Przed zakupami warto więc zrobić małe badanie w sieci oraz samemu zobaczyć, czy warto zakupić mniej kosztowną baterię. Jeżeli jednakże bardziej aniżeli na oszczędnościach zależy nam na gwarancji bezpieczeństwa, to warto wiedzieć, że kupując firmowy towar, ani trochę nie ryzykujemy.