najlepsze rozwiązania z branży elektronicznej

Dobry sygnał telewizyjny – kilka sugestii, co można zrobić, gdy masz z tym problem.

Ważny mecz przerwany w najważniejszym momencie? A może interesujący film, ale ciut musisz się domyślać co jest grane, bo niewiele można zobaczyć na ekranie pośród pikseli? Coś powinieneś z tym uczynić.

Internet - malowidło
Autor: Dmitry Grigoriev
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli masz problemy z jakością transmisji telewizyjnej, na początek przychodzi oczywiście myśl o potrzebie skontrolowania anteny. W zasadzie dzielą się one na dwa typy: zewnętrzne i wewnętrzne. Ma się rozumieć, jeśli chodzi o działanie, to nie należy chyba nikogo przekonywać o przewadze anteny zewnętrznej nad tą zamontowaną wewnątrz. Zależnie od tego, czy mieszkamy blisko nadajnika i jak wysoko, antena zamontowana wewnątrz będzie lepiej lub gorzej działać, gdyż mury stanowią przeszkodę dla fal. Dlatego też, jeżeli to możliwe, lepiej będzie zdecydować się na zewnętrzną. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie anteny maksymalnie wysoko, na przykład na dachu. Warto wspomnieć tutaj, że jest to możliwe także w domach wielorodzinnych. W sprzedaży są dostępne ma się rozumieć różnego rodzaju anteny, wytwórcy cały czas poszukują i testują jak najbardziej optymalne konstrukcje. Jak dowiedzieć się, czy masz odpowiednią antenę? Kiedy telewizor podłączony jak najbliżej anteny działa wyraźnie lepiej aniżeli w miejscu, gdzie zazwyczaj stoi, możemy uznać, iż wina złego sygnału nie jest po stronie anteny.

W ty wypadku powinien cię zainteresować wzmacniacz antenowy. Jego naczelnym zadaniem jest kompensowanie strat między anteną a odbiornikiem. Wzmacniacz antenowy będzie konieczny przede wszystkim w domach dużych, gdzie mamy parę kontaktów antenowych i znaczne odległości pomiędzy anteną a odbiornikiem. Każdy komponent naszej instalacji może zatem powodować osłabienie sygnału. Kiedy masz dobrą antenę i nie chcesz jej wymieniać na nową, trzeba sprawdzić, czy można do niej zainstalować wzmacniacz. W większości anten wzmacniacz antenowy może być zamontowany w miejsce tzw. symetryzatora. Wzmacniacze, podobnie jak same anteny, są oferowane w sprzedaży w dość zróżnicowanych cenach, w zależności od modelu i rodzaju.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi uda ci się poprawić jakość sygnału telewizyjnego.