najlepsze rozwiązania z branży elektronicznej

Dobry zamiennik dla twojej starej baterii w komputerze przenośnym

Laptop pozbawiony akumulatora nie będzie sprawny, z tego zdaje sobie sprawę każdy. Sprawna bateria to pewność dobrze działającego urządzenia. Tylko dzięki niej jesteśmy w stanie pracować na urządzeniu w każdym obszarze

technologia - odbitka
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie baterie oraz akumulatory mają własną indywidualną żywotność. Jeżeli mowa o tych z laptopów, np. bateria asus, to powinny być funkcjonalne przez mniej więcej 2-3 lata. Kalkuluje się to na cykle – więc będzie to mniej więcej 500 cykli.

Niesamowicie ciekawy tekst, czyż nie? Sprawdź też pozostałe wpisy, ponieważ tam niezła strona (https://jeger.pl/pl/398-farby-do-drewna) jest równie zajmująca i zaabsorbuje Cię w całości.

To naturalne, że z czasem zmniejsza się sprawność ogniw umieszczonych w baterii. Podczas każdego cyklu okres pracy się zmniejsza, aż do momentu, kiedy stałe podłączenie ładowarki do baterii okazuje się potzrbne. To bardzo utrudnia korzystanie z laptopa wszędzie, ponieważ należy szukać elektrycznego gniazdka.

To doskonały pomysł, aby przeanalizować prezentowany tekst, gdyż inne nasze strony (http://www.kabus.pl/) posiadają podobne treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

W taki sposób z laptopa powstaje tak naprawdę urządzenie stacjonarne, a to nie ma sensu. Każda bateria, bez znaczenia, czy jest to bateria toshiba lub inna znana firma, musi być właściwie dopasowana do urządzenia.
Jak znaleźć dobry odpowiednik starego akumulatora? Trzeba wziąć pod uwagę oryginalne oznaczenie baterii. Jego znajomość znacznie ułatwi zakup dobrego zamiennika. Poznanie modelu baterii pierwotnej to pierwszy krok do dobrego zakupu nowej. Żeby go rozpoznać, należy wysunąć baterię z urządzenia i zerknąć na naklejkę. Widnieją tam: kraj produkcji, symbole ostrzegawcze i kod, oryginalny dla każdego producenta. Na przykład, bateria Asus ma kod o początku AXX-, natomiast bateria Toshiba: PAXXXX-.
Znajomość kodu to jednakże nie wszystko. Pamiętać trzeba też o właściwym doborze napięcia. Przeważnie są to napięcia o wartości 10.8V albo 14.4V. Weź pod uwagę, że komputer nie zadziała, jeśli wybierzesz baterię o niższym albo wyższym napięciu aniżeli normalnie.
Trzecie kryterium wyboru drugiej baterii to pojemność, opisywana w jednostce mAh albo Wh. Im większa ich wartość, tym więcej komputer może pracować bez ładowania.

Zważywszy na te reguły, można łatwo odnaleźć odpowiedni rodzaj baterii do własnego urządzenia przenośnego. To umożliwi zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Jeśli spostrzeżesz, że twój laptop coraz krócej funkcjonuje bez podłączenia do prądu, trzeba rozpatrzyć zakup drugiej baterii. Tylko w ten sposób przywrócisz funkcjonalność własnemu laptopowi.