najlepsze rozwiązania z branży elektronicznej

Ekrany interaktywne: co to jest i do czego może być aktualnie wykorzystywane?

Rynek ekranów wizyjnych rozwija się nadzwyczaj szybko. Już od pewnego czasu pojawiły się na nim urządzenia, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogliśmy przeczytać tylko i wyłącznie w powieściach science fiction. Technologia LED umożliwiła pojawienie się ekranów wizyjnych, których bardzo ważnym elementem jest matryca tworzona przez diody LED. Na rynku znajdują się więc telebimy, które wykorzystywane są przede wszystkim w reklamie.

Przed osobami, które zareklamować swoje usługi pojawiły się zupełnie nowe możliwości, jakie zapewnia mobilny telebim. Dostępny mobilny telebim tym różni się od tradycyjnego telebimu, że montowany jest na samochodach. Na skutek tego może on dotrzeć niemalże w dowolne miejsce. Są one oferowane w różnej wielkości ekranów, zasilane są bez względu na to, czy silnik pojazdu pracuje, czy też nie. Kolejną zaletą tych nowoczesnych telebimów jest posiadanie nagłośnienia. Za sprawą tego emitują więc nie tylko obraz, ale też dźwięk.

Zaciekawił Cię ten wpis? Przejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj informacje (https://www.cadsol.pl/pl/produkty/catia) tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię kwestiach.

Ekrany tych nowoczesnych telebimów mogą mieć przeróżną wielkość, począwszy od takich w rozmiarze cztery metry kwadratowe, jak też kilka razy od nich większe. Reklamy można emitować na tego rodzaju telebimach również w czasie poruszania się pojazdów, na których je zamontowano.

komputery - portret
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawienie się wyświetlaczy mających charakter ciekłokrystaliczny to z kolei nowa jakość , jeśli pod uwagę weźmie się monitory. Ekrany interaktywne reagują na dotyk tak samo jak tablety oraz telefony komórkowe z ekranem dotykowym. Ekrany interaktywne wykorzystywane są zazwyczaj w innowacyjnych telewizorach LCD. Na ekranie telewizora , który wyposażony jest w ekran interaktywny możemy nie tylko oglądać programy emitowane przez telewizję.

Dzięki specjalnemu rysikowi możemy także wykorzystać odbiornik telewizyjny jako podręczną tablicę, czyli na ekranie telewizora można bez obaw pisać lub rysować. Tego typu telewizory ekspresowo znalazły duże grono zwolenników. Komfort użytkowania takich telewizorów jest wyjątkowo wysoki, do tego mają one niezwykle przystępną cenę. Raczej jednak nie sprawdzą się w pomieszczeniach o małym metrażu: przeciętna wielkość ekranu wynosi 50 cali. A ich producenci mają zamiar produkować telewizory z jeszcze większymi monitorami.