najlepsze rozwiązania z branży elektronicznej

Nowoczesny sposób porozumiewania się razem z wizją

Współcześnie mnóstwo przedsiębiorstw posiada swoje filie na całym globie, zatrudnia tysiące osób o każdej narodowości, konkretni pracownicy realizują projekty które obejmują kilka państw, wiele osób, które współpracują ze sobą na co dzień dzielą setki tysięcy mil, zazwyczaj nawet nie mają oni możliwości spotkać się osobiście. To jednakże nie jest żadna przeszkoda w doskonałym funkcjonowaniu tak rozsianych po globie firm – istnieją są innowacyjne kanały komunikacyjne, o wiele lepsze niż zwykła rozmowa telefoniczna.

Niesamowity rozwój technologiczny, który możemy obserwować w ostatnich dziesięcioleciach sprawił, iż posiadamy praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o komunikację: możemy w dowolnej chwili dodzwonić się na drugi koniec świata, słać smsy, jakie docierają do odbiorcy po kilku sekundach, wreszcie potrafimy także przeprowadzać wideokonferencje. Co to takiego? To najświeższy sposób na komunikowanie, wystarczy, że obie osoby mają kamerki internetowe oraz połączenie z siecią. Jeśli oba te warunki będą zrealizowane, mogą one bez jakichkolwiek problemów rozmawiać patrząc sobie w twarze, nawet jeżeli dzielą ich tysiące kilometrów. Ten sposób komunikacji jest często wykorzystywany przez firmy, o jakich napisano wyżej: dzięki niemu pracownicy mogą wygodnie kontaktować się ze swoimi współpracownikami, a wszyscy wiemy, że znacznie lepiej dyskutuje się twarzą w twarz niż przez telefon. Wideokonferencje to w tych czasach jeden z podstawowych sposobów komunikacji w międzynarodowych korporacjach.

Internet - odzwierciedlenie
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Ze zdobyczy, jakie odkryte zostały na podstawie wideokonferencji korzysta w dużej mierze telepresence – technologia spawarka światłowodowa, jaką można określić jako rozmawianie online, której towarzyszą odczucia, jakby nasz rozmówca siedział naprawdę obok nas. To technologia (sprawdź tutaj) która wykorzystuje różne narzędzia, jakie rejestrują ruchy prowadzących rozmowę, ich pozycję, głos i przesyłają je przeciwnej stronie. Dzięki temu telepresence do złudzenia wygląda jak prawdziwa rozmowa.

Ta technologia jest niezastąpiona podczas każdego rodzaju negocjacji biznesowych, kiedy bardzo istotne jest przejrzenie przeciwnika – to, że rozmawiamy z nim praktycznie tak, jakgdyby był obok, umożliwia odkrycie jego prawdziwych intencji.