najlepsze rozwiązania z branży elektronicznej

Telefon dotykowy – w jaki sposób zatroszczyć się o niego

Na dzień dzisiejszy mało kto wyobraża sobie bytowanie bez telefonu komórkowego. Nie jest on już, tak jak niegdyś, wyłącznie narzędziem łączności za pomocą smsów i połączeń. Coraz to nagminniej komórka to także aparat cyfrowy, kalendarz, budzik, latarka, odtwarzacz multimediów i Bóg wie, co jeszcze. Możliwości użytkowania modnych ostatnio telefonów dotykowych są prawie bezgraniczne – dlatego nie dziwi fakt, iż smartfony są tak popularne wśród użytkowników. Telefon dotykowy może być niezmiernie praktyczny, jednak posiada tendencję do usterek. Jak im zapobiegać? W jaki sposób dbać o smartfon tak, ażeby służył nam przez lata?

fotos - samochód
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
usługi - landszaft
Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran i dotyk. Najważniejszy fragment konstrukcyjny telefonu dotykowego. To on umożliwia użytkowanie aparatu. W komórce obsługiwanej dotykowo, dysfunkcja ekranu może zupełnie uniemożliwić jej eksploatację. Coraz częściej w przypadku awarii ekranu dotykowego nie można liczyć na serwis w ramach gwarancji. Ta niezwykle sporadycznie jest rozpatrywana pozytywnie – dowodzi się właścicielowi telefonu jego nieprawidłowe użytkowanie i jego winę, czy stwierdza się uszkodzenie mechaniczne. Reperacja ekranu poza gwarancją staje się zaś bardzo kosztowna, częstokroć w ogóle nieopłacalna. Przeto warto dbać o ekran dotykowy i traktować go w odpowiedni sposób. Jeżeli konieczna jest wymiana wyświetlacza, warto wbić w komputer: serwis GSM Łódź.

wizerunek - samochód
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Bezwzględnie, po wyeliminowaniu fabrycznej folii z ekranu dotykowego telefonu, powinniśmy wyposażyć się w nową folię osłonową, dla przykładu poliwęglanową.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Wystarczy wejść w poniższy link i można zobaczyć tutaj kolejne nasze posty. Myślimy, że też przypadną Ci do gustu.

Ochrania ona ekran przed pobrudzeniami a także rysami, stanowi barierę przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi, to jest śniegiem albo nadmiernym słońcem. Kosztuje od kilku do kilkunastu złotych i możemy ją kupić w sieciowych marketach z RTV, sklepach z akcesoriami GSM, także tych on-line. Folię przylepia się na gruntownie oczyszczony ekran. Odpowiednio zamontowana może posłużyć przez parę miesięcy. Jeżeli zaczyna się zrywać, powinniśmy ją wymienić na nową.

Co może jeszcze zaszkodzić ekranowi dotykowemu? Przede wszystkim może on się popsuć od kontaktu z wszelakimi płynami, choć na rynku są dostępne już telefony, które działają pod wodą. Standardowe ekrany dotykowe powinny być jednakże trzymane z dala od wody, tłuszczów.

Zachęcamy – naciśnij tutaj gospodarka odpadami wrocław i wejdź na inną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie świeże oraz interesujące wiadomości.

Ekrany dotykowe czyści się gałgankami z mikrofibry, natomiast w ostateczności wyłącznie specjalnymi sprayami.