najlepsze rozwiązania z branży elektronicznej

Nieoryginalna bateria może poważnie uszkodzić smartfona, lepiej więc dobrze się rozejrzeć przed nabyciem tego akcesorium

Większość urządzeń, które na co dzień ze sobą zabieramy, działa dzięki akumulatorkom. Prędzej czy później każda bateria będzie wymagała wymiany. Wczesne objawy sygnalizujące taką potrzebę, to krótsze działanie, na przykład, telefonu komórkowego. Podczas zakupu kolejnej baterii warto sobie odpowiedzieć na istotne pytanie: firmowa czy odpowiednik?

technologia - image
Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Oczywiście zamienniki są mniej kosztowne, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Obecnie sprzedaje je bardzo wiele marek, a same akumulatory różnią się kosztem i jakością. Jednak kupując mniej kosztowny odpowiednik czasem wiele ryzykujemy – może stać się tak, iż ucierpi na tym nie tylko nasz budżet, jeśli akumulatory bosch warszawa zepsuje nam komórkę, ale także nasze zdrowie. Zdarzały się przypadki, iż wadliwe baterie eksplodowały. Dobrze jest więc trzymać się zasady, że do telefonu Samsung odpowiednia będzie bateria samsung a do telefonu Sony akumulatorek sony. Nie można także stosować markowych baterii w urządzeniach innej firmy. Więc, jeżeli mamy, na ten przykład aparat fotograficzny firmy Nikon, to odpowiednim rozwiązaniem będzie akumulatory centra warszawa tej właśnie firmy, a nie oryginalna bateria samsung czy panasonic.

Tak samo jest w wypadku innych urządzeń na ten przykład laptopów. Aby posiadać zagwarantowaną jakość, wybierajmy dodatki dedykowane, więc do notebooka Acer idealna będzie firmowa bateria acer. Jeśli wybierzemy zakup tańszego odpowiednika, to niesłychanie często wychodzi, że wytwórca nie zamieszcza zgodnych z prawdą wiadomości na temat wytrzymałości baterii. Może być i tak, iż nabyta bateria działa nawet o 50% krócej niż powinna. W przypadku notebooków obowiązuje taka sama zasada, co w wypadku smartfonów czy lustrzanek. Do urządzenia Acer zawsze najodpowiedniejsza będzie oryginalna bateria acer, a nie produkty marki Sony lub Lenovo. Tylko to da nam gwarancję bezpieczeństwa.

Naturalnie są firmy, które wytwarzają dobrej jakości zamienniki. Przed udaniem się na zakupy dobrze będzie więc zrobić szybkie rozpoznanie w Internecie oraz na własne oczy zobaczyć, czy warto zakupić tańszą baterię. Jeśli jednakże bardziej niż na oszczędzaniu zależy nam na bezpieczeństwie, to możemy być pewni, że kupując oryginalny towar, nic nie ryzykujemy.